KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15893120
nr 1589 3120
Albert Krüger
(1885-1965), Sverige
Oljemålning, Kustklippa. Signerad. Olja på pannå, 25x32 cm, yttermått inklusive ram: 37x46 cm
Albert Krüger, svensk målare född 1885 i Skåne, död 1965.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 8 januari 2024
kl 18:55:08
8/1 17:49:02
Albert Krüger
Läs mer om Albert Krüger